Cornell Dubilier Electronics AHA227M10F24T-F
AHA227M10F24T-F picture photo
Mfg. Part Number
AHA227M10F24T-F
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
AHA227M10F24T-F.pdf
Availability of AHA227M10F24T-F
QUANTITY
AHA227M10F24T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA227M10F24T-F
Internal Part NumberEIS-AHA227M10F24T-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current160mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA227M10F24T-F
Related LinksAHA227M, AHA227M10F24T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AHA227M10F24T-F Details Description
Related parts for AHA227M10F24T-F
IC AMP XDSL LINE DRV DUAL20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 10K SPI 8DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-BB-475-I1) datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf