Cornell Dubilier Electronics AHA336M50F24B-F
AHA336M50F24B-F picture photo
Mfg. Part Number
AHA336M50F24B-F
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
AHA336M50F24B-F.pdf
Availability of AHA336M50F24B-F
QUANTITY
AHA336M50F24B-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA336M50F24B-F
Internal Part NumberEIS-AHA336M50F24B-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)6 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current91mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA336M50F24B-F
Related LinksAHA336M, AHA336M50F24B-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AHA336M50F24B-F Details Description
Related parts for AHA336M50F24B-F
LED ORANGE 0805 R/A SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
19P MTA100 CONN ASSY TAPE LF datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 320MA 1.35 OHM datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W datasheet.pdf