Yageo AHA50AJB-100R
AHA50AJB-100R picture photo
Mfg. Part Number
AHA50AJB-100R
Brief Description
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 50W
Datasheet Download
AHA50AJB-100R.pdf
Availability of AHA50AJB-100R
QUANTITY
AHA50AJB-100R Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA50AJB-100R
Internal Part NumberEIS-AHA50AJB-100R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)50W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Height0.650" (16.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA50AJB-100R
Related LinksAHA50A, AHA50AJB-100R Datasheet, Yageo Distributor
AHA50AJB-100R Details Description
Related parts for AHA50AJB-100R
PLUG BANANA DUAL SOLDERLESS BLK datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V NP0 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf