Yageo AHA80AJB-1R
AHA80AJB-1R picture photo
Mfg. Part Number
AHA80AJB-1R
Brief Description
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 80W
Datasheet Download
AHA80AJB-1R.pdf
Availability of AHA80AJB-1R
QUANTITY
AHA80AJB-1R Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA80AJB-1R
Internal Part NumberEIS-AHA80AJB-1R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)80W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Height1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA80AJB-1R
Related LinksAHA80, AHA80AJB-1R Datasheet, Yageo Distributor
AHA80AJB-1R Details Description
Related parts for AHA80AJB-1R
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT STEREO W/USB 32TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CLIP METER TEST COPPER 20A 2.28" datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 490MA 610 MOHM datasheet.pdf