Yageo AHA80AJB-91R
AHA80AJB-91R picture photo
Mfg. Part Number
AHA80AJB-91R
Brief Description
RES CHAS MNT 91 OHM 5% 80W
Datasheet Download
AHA80AJB-91R.pdf
Availability of AHA80AJB-91R
QUANTITY
AHA80AJB-91R Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA80AJB-91R
Internal Part NumberEIS-AHA80AJB-91R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)80W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Height1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA80AJB-91R
Related LinksAHA80A, AHA80AJB-91R Datasheet, Yageo Distributor
AHA80AJB-91R Details Description
Related parts for AHA80AJB-91R
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM ORG R/A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.1A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A HSOP datasheet.pdf