PUI Audio, Inc. AI-2429-TWT-12V-3-R
AI-2429-TWT-12V-3-R picture photo
Mfg. Part Number
AI-2429-TWT-12V-3-R
Brief Description
BUZZER PIEZO 12VDC 24MM PCMNT
Datasheet Download
AI-2429-TWT-12V-3-R.pdf
Availability of AI-2429-TWT-12V-3-R
QUANTITY
AI-2429-TWT-12V-3-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AI-2429-TWT-12V-3-R
Internal Part NumberEIS-AI-2429-TWT-12V-3-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2.9kHZ Constinuous
3D ModelAI-2429-TWT-12V-3-R.igs
Standard Package50
SeriesAI
PackagingTray
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range3 ~ 20V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level95dB @ 12V, 10cm
Current - Supply8mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
WashableYes
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.8mm Dia x 16.0mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AI-2429-TWT-12V-3-R
Related LinksAI-2429-T, AI-2429-TWT-12V-3-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AI-2429-TWT-12V-3-R Details Description
Related parts for AI-2429-TWT-12V-3-R
CABLE TIE INTERMED RED 11.4" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf