PUI Audio, Inc. AI-3622-P-S15-R
AI-3622-P-S15-R picture photo
Mfg. Part Number
AI-3622-P-S15-R
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER MAGN 9VDC 2.2KHZ PANEL
Datasheet Download
AI-3622-P-S15-R.pdf
Availability of AI-3622-P-S15-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AI-3622-P-S15-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AI-3622-P-S15-R
Internal Part NumberEIS-AI-3622-P-S15-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesAI
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyMagnetic
Input TypeDC
Voltage - Rated9VDC
Voltage Range5 ~ 15V
Frequency2.2kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level105dB @ 9V, 10cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-20°C ~ 60°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationQuick Connect Tab - 0.248" (6.30mm)
Size / Dimension36.0mm Dia x 32.0mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AI-3622-P-S15-R
Related LinksAI-3622, AI-3622-P-S15-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AI-3622-P-S15-R Details Description
Related parts for AI-3622-P-S15-R
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 22A 156W D2PAK datasheet.pdf
OSC VCXO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf