PUI Audio, Inc. AI-4219-P-C28-R
AI-4219-P-C28-R picture photo
Mfg. Part Number
AI-4219-P-C28-R
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 12VDC 1.9KHZ PANEL
Datasheet Download
AI-4219-P-C28-R.pdf
Availability of AI-4219-P-C28-R
QUANTITY
AI-4219-P-C28-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AI-4219-P-C28-R
Internal Part NumberEIS-AI-4219-P-C28-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAI-4219-P-C28-R.igs
Standard Package40
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesAI
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range6 ~ 28V
Frequency1.9kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level81dB @ 12V, 10cm
Current - Supply8mA
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationScrew Terminals
Size / Dimension42.5mm Dia x 32.5mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AI-4219-P-C28-R
Related LinksAI-4219, AI-4219-P-C28-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AI-4219-P-C28-R Details Description
Related parts for AI-4219-P-C28-R
HOLDER BATTERY 4CELL AA ALUM datasheet.pdf
FITTING OUTSIDE CORNER PD6 IVORY datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 4A/3.1A 1206A datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 5W T18 datasheet.pdf
RES 3K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SMA datasheet.pdf