PUI Audio, Inc. AI-4328-P-C120D-R
AI-4328-P-C120D-R picture photo
Mfg. Part Number
AI-4328-P-C120D-R
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 110VAC/DC PANEL
Datasheet Download
AI-4328-P-C120D-R.pdf
Availability of AI-4328-P-C120D-R
QUANTITY
AI-4328-P-C120D-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AI-4328-P-C120D-R
Internal Part NumberEIS-AI-4328-P-C120D-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAI-4328-P-C120D-R.igs
Standard Package30
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesAI
PackagingTray
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated110VAC
Voltage Range30 ~ 120V
Frequency2.8kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level98dB @ 110V, 10cm
Current - Supply17mA
Operating Temperature-20°C ~ 60°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationScrew Terminals
Size / Dimension43.0mm Dia x 33.0mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AI-4328-P-C120D-R
Related LinksAI-4328-, AI-4328-P-C120D-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AI-4328-P-C120D-R Details Description
Related parts for AI-4328-P-C120D-R
IC SUPRVSR 5K PULLUP 4.75V 8SOIC datasheet.pdf
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 20DIP datasheet.pdf
RES 9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT UNIV PWR MODULE 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS SMD SNGL ROW datasheet.pdf
IC AMP AUDIO BTL 36HSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
MODULE DIODE 600V 60A SOT-227 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf