Abracon Corporation AIAC-0805C-22NK-T
AIAC-0805C-22NK-T picture photo
Mfg. Part Number
AIAC-0805C-22NK-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 550MA 12.9 MOHM
Datasheet Download
AIAC-0805C-22NK-T.pdf
Availability of AIAC-0805C-22NK-T
QUANTITY
AIAC-0805C-22NK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIAC-0805C-22NK-T
Internal Part NumberEIS-AIAC-0805C-22NK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAIAC-0805C.pdfAIAC-0805C.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAIAC-0805C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreAir
Inductance22nH
Tolerance±10%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12.9 mOhm Max
Q @ Freq70 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant2.4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.112" L x 0.071" W (2.85mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIAC-0805C-22NK-T
Related LinksAIAC-080, AIAC-0805C-22NK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIAC-0805C-22NK-T Details Description
Related parts for AIAC-0805C-22NK-T
IC MPU POWERPC 1.0GHZ 360CBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" WW datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD RACK 7UX19X9 FRAME ONLY datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 60POS datasheet.pdf