Amphenol Industrial AIB0-20-11PC
AIB0-20-11PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB0-20-11PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 13C 13#16 PIN RECP WALL
Datasheet Download
AIB0-20-11PC.pdf
Availability of AIB0-20-11PC
QUANTITY
AIB0-20-11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB0-20-11PC
Internal Part NumberEIS-AIB0-20-11PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB0-20-11PC
Related LinksAIB0-2, AIB0-20-11PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB0-20-11PC Details Description
Related parts for AIB0-20-11PC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 100NS 64FBGA datasheet.pdf
T-COUPLE K 1.4 THREADED 1M datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf