Amphenol Industrial AIB0-28-6PS
AIB0-28-6PS picture photo
Mfg. Part Number
AIB0-28-6PS
Brief Description
GT 3C 3#4 PIN RECP WALL
Datasheet Download
AIB0-28-6PS.pdf
Availability of AIB0-28-6PS
QUANTITY
AIB0-28-6PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB0-28-6PS
Internal Part NumberEIS-AIB0-28-6PS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB0-28-6PS
Related LinksAIB0-, AIB0-28-6PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB0-28-6PS Details Description
Related parts for AIB0-28-6PS
FIXED IND 22UH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 16A PIN PLUNGER datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 25USMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf