Amphenol Industrial AIB0FC20-8PS
AIB0FC20-8PS picture photo
Mfg. Part Number
AIB0FC20-8PS
Brief Description
GT 6C 2#8 4#16 PIN RECP WALL
Datasheet Download
AIB0FC20-8PS.pdf
Availability of AIB0FC20-8PS
QUANTITY
AIB0FC20-8PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB0FC20-8PS
Internal Part NumberEIS-AIB0FC20-8PS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB0FC20-8PS
Related LinksAIB0FC, AIB0FC20-8PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB0FC20-8PS Details Description
Related parts for AIB0FC20-8PS
MOSFET N-CH 900V 5.8A TO-220 datasheet.pdf
IC REG BUS TERM 2A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2X1 6XSON datasheet.pdf
VARISTOR 670V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 381MM 2C datasheet.pdf