Amphenol Industrial AIB0TC20-27PC
AIB0TC20-27PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB0TC20-27PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 14C 14#16 PIN WALL RTANG
Datasheet Download
AIB0TC20-27PC.pdf
Availability of AIB0TC20-27PC
QUANTITY
AIB0TC20-27PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB0TC20-27PC
Internal Part NumberEIS-AIB0TC20-27PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB0TC20-27PC
Related LinksAIB0TC, AIB0TC20-27PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB0TC20-27PC Details Description
Related parts for AIB0TC20-27PC
FILTER POWER LINE 20A 250V datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
THYRISTOR 500V 70A STUD TO-94 datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN FINGER 724MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf