Amphenol Industrial AIB6-16-11SS
AIB6-16-11SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6-16-11SS
Brief Description
GT 2C 2#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6-16-11SS.pdf
Availability of AIB6-16-11SS
QUANTITY
AIB6-16-11SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6-16-11SS
Internal Part NumberEIS-AIB6-16-11SS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6-16-11SS
Related LinksAIB6-1, AIB6-16-11SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6-16-11SS Details Description
Related parts for AIB6-16-11SS
IC REG LDO 1.2V 0.5A 3DDPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 55POS datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 19.6608MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 6-TSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4000K 82CRI 8SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf