Amphenol Industrial AIB6-18-10PXC-027
AIB6-18-10PXC-027 picture photo
Mfg. Part Number
AIB6-18-10PXC-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6-18-10PXC-027.pdf
Availability of AIB6-18-10PXC-027
QUANTITY
AIB6-18-10PXC-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6-18-10PXC-027
Internal Part NumberEIS-AIB6-18-10PXC-027
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6-18-10PXC-027
Related LinksAIB6-18-, AIB6-18-10PXC-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6-18-10PXC-027 Details Description
Related parts for AIB6-18-10PXC-027
MOSFET N-CH 60V 200MA SOT-323 datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 24V CHROME YELLOW datasheet.pdf
IC 1394 LINK LAYR CNTRLR 100TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABL SMA R/A PLUG-JACK RG316 36" datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC SMBJ datasheet.pdf
KEYPAD RUBBER 4X4" LOW PROFILE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf