Amphenol Industrial AIB6CGCA29-36-79SC
AIB6CGCA29-36-79SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6CGCA29-36-79SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 20C 20#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6CGCA29-36-79SC.pdf
Availability of AIB6CGCA29-36-79SC
QUANTITY
AIB6CGCA29-36-79SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6CGCA29-36-79SC
Internal Part NumberEIS-AIB6CGCA29-36-79SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6CGCA29-36-79SC
Related LinksAIB6CGCA2, AIB6CGCA29-36-79SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6CGCA29-36-79SC Details Description
Related parts for AIB6CGCA29-36-79SC
RES SMD 8.25KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 4.4UH 12.8A 2.5 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf