Amphenol Industrial AIB6FA10SL-3PS
AIB6FA10SL-3PS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA10SL-3PS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6FA10SL-3PS.pdf
Availability of AIB6FA10SL-3PS
QUANTITY
AIB6FA10SL-3PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA10SL-3PS
Internal Part NumberEIS-AIB6FA10SL-3PS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA10SL-3PS
Related LinksAIB6FA1, AIB6FA10SL-3PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA10SL-3PS Details Description
Related parts for AIB6FA10SL-3PS
LED SS HE RED ORN CLEAR PCB 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MULTIPLYING 28-SSOP datasheet.pdf
TYPE VI SKT CONT,M-MATE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 270POS GOLD SMD datasheet.pdf