Amphenol Industrial AIB6FA16S-4SS
AIB6FA16S-4SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA16S-4SS
Brief Description
GT 2C 2#16S SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FA16S-4SS.pdf
Availability of AIB6FA16S-4SS
QUANTITY
AIB6FA16S-4SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA16S-4SS
Internal Part NumberEIS-AIB6FA16S-4SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA16S-4SS
Related LinksAIB6FA, AIB6FA16S-4SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA16S-4SS Details Description
Related parts for AIB6FA16S-4SS
CAP CER 39PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DAC NANO 14BIT QUAD 10-LFCSP datasheet.pdf
IC DVR GATE HALF BRIDGE 10LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 785MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 1A DO213AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 10pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf