Amphenol Industrial AIB6FC22-20PC
AIB6FC22-20PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FC22-20PC
Brief Description
GT 9C 9#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6FC22-20PC.pdf
Availability of AIB6FC22-20PC
QUANTITY
AIB6FC22-20PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FC22-20PC
Internal Part NumberEIS-AIB6FC22-20PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FC22-20PC
Related LinksAIB6FC, AIB6FC22-20PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FC22-20PC Details Description
Related parts for AIB6FC22-20PC
IC CURRENT MODE CTRLR 14-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC CAPSENCE 16K FLASH 48QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
ANALOG TIMER DIN48 1-10MIN datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf