Amphenol Industrial AIB6FC28-16SC
AIB6FC28-16SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FC28-16SC
Brief Description
GT 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FC28-16SC.pdf
Availability of AIB6FC28-16SC
QUANTITY
AIB6FC28-16SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FC28-16SC
Internal Part NumberEIS-AIB6FC28-16SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FC28-16SC
Related LinksAIB6FC, AIB6FC28-16SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FC28-16SC Details Description
Related parts for AIB6FC28-16SC
RES 8.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FOSM LEAD LC/PC/TUN-SC/PC/DPX 3M datasheet.pdf
IC MPU I.MX51 800MHZ 529BGA datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf