Amphenol Industrial AIB6FCGMSR-22-28SS
AIB6FCGMSR-22-28SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FCGMSR-22-28SS
Brief Description
GT 7C 7#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FCGMSR-22-28SS.pdf
Availability of AIB6FCGMSR-22-28SS
QUANTITY
AIB6FCGMSR-22-28SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FCGMSR-22-28SS
Internal Part NumberEIS-AIB6FCGMSR-22-28SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FCGMSR-22-28SS
Related LinksAIB6FCGMS, AIB6FCGMSR-22-28SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FCGMSR-22-28SS Details Description
Related parts for AIB6FCGMSR-22-28SS
CONN RECEPT 12POS SINGLE TIN datasheet.pdf
RES 39K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SC88A datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M10 5V MINI datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/13/180LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN FPC 28POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTR 9V 19.8W datasheet.pdf