Amphenol Industrial AIB6LC18-11PC
AIB6LC18-11PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6LC18-11PC
Brief Description
GT 5C 5#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6LC18-11PC.pdf
Availability of AIB6LC18-11PC
QUANTITY
AIB6LC18-11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6LC18-11PC
Internal Part NumberEIS-AIB6LC18-11PC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6LC18-11PC
Related LinksAIB6LC, AIB6LC18-11PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6LC18-11PC Details Description
Related parts for AIB6LC18-11PC
POT 1 OHM 12.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
IC DGTL AUDIO IR RCVR 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 LW SN/PB datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 27.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf