Amphenol Industrial AIB6TA16-10SC
AIB6TA16-10SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6TA16-10SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#12 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
AIB6TA16-10SC.pdf
Availability of AIB6TA16-10SC
QUANTITY
AIB6TA16-10SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6TA16-10SC
Internal Part NumberEIS-AIB6TA16-10SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6TA16-10SC
Related LinksAIB6TA, AIB6TA16-10SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6TA16-10SC Details Description
Related parts for AIB6TA16-10SC
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 6'/72" datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 6.5A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 34PQFN datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 16POS DUAL SMD datasheet.pdf