Amphenol Industrial AIB6TA28-11SS
AIB6TA28-11SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6TA28-11SS
Brief Description
GT 22C 4#12 18#16 SKT PLUG RTA
Datasheet Download
AIB6TA28-11SS.pdf
Availability of AIB6TA28-11SS
QUANTITY
AIB6TA28-11SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6TA28-11SS
Internal Part NumberEIS-AIB6TA28-11SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6TA28-11SS
Related LinksAIB6TA, AIB6TA28-11SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6TA28-11SS Details Description
Related parts for AIB6TA28-11SS
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR HI-SIDE DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
THERMISTOR 22K OHM NTC 0201 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16PLCC datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 12.6K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 57POS .100 L.143 datasheet.pdf