Amphenol Industrial AIB6U28-15SC
AIB6U28-15SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6U28-15SC
Brief Description
GT 35C 35#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6U28-15SC.pdf
Availability of AIB6U28-15SC
QUANTITY
AIB6U28-15SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6U28-15SC
Internal Part NumberEIS-AIB6U28-15SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6U28-15SC
Related LinksAIB6U2, AIB6U28-15SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6U28-15SC Details Description
Related parts for AIB6U28-15SC
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 308KSPS 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf