Amphenol Industrial AIB6UW16-10PC
AIB6UW16-10PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6UW16-10PC
Brief Description
GT 3C 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6UW16-10PC.pdf
Availability of AIB6UW16-10PC
QUANTITY
AIB6UW16-10PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6UW16-10PC
Internal Part NumberEIS-AIB6UW16-10PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6UW16-10PC
Related LinksAIB6UW, AIB6UW16-10PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6UW16-10PC Details Description
Related parts for AIB6UW16-10PC
SWITCH TOGGLE DPST 25A 125V datasheet.pdf
CONN GUIDE SOCKET CENTER datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.2MM 2POS GRAY datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 35V 100MA SOT23-3 datasheet.pdf
RES 1K OHM 3/4W .25% AXIAL datasheet.pdf