Amphenol Industrial AIB7-20-29PC
AIB7-20-29PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB7-20-29PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 17C 17#16 PIN RECP JAM
Datasheet Download
AIB7-20-29PC.pdf
Availability of AIB7-20-29PC
QUANTITY
AIB7-20-29PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB7-20-29PC
Internal Part NumberEIS-AIB7-20-29PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB7-20-29PC
Related LinksAIB7-2, AIB7-20-29PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB7-20-29PC Details Description
Related parts for AIB7-20-29PC
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 30A DC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 24WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FOIL MTLC GOLD SATIN TRF 8"X15' datasheet.pdf
OPT LIQ LVL SENS 1/4 NPT MNT LW datasheet.pdf
762 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf