Amphenol Industrial AIB70US16-11SWC-023
AIB70US16-11SWC-023 picture photo
Mfg. Part Number
AIB70US16-11SWC-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 2C 2#12 SKT RECP JAM
Datasheet Download
AIB70US16-11SWC-023.pdf
Availability of AIB70US16-11SWC-023
QUANTITY
AIB70US16-11SWC-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB70US16-11SWC-023
Internal Part NumberEIS-AIB70US16-11SWC-023
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB70US16-11SWC-023
Related LinksAIB70US16, AIB70US16-11SWC-023 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB70US16-11SWC-023 Details Description
Related parts for AIB70US16-11SWC-023
CONN HEADER 11POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
LED IND RA 3MM RED/GRN WHT DIFF datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 500MA 910 MOHM datasheet.pdf
I/O UNIT SPACER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A FIN datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 80POS datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL RD/GN DIFF datasheet.pdf