Amphenol Industrial AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30
AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30 picture photo
Mfg. Part Number
AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30
Brief Description
GT 4C 4#16S PIN PLUG
Datasheet Download
AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30.pdf
Availability of AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30
QUANTITY
AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30
Internal Part NumberEIS-AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30
Related LinksAIB8CGMSS1-, AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30 Details Description
Related parts for AIB8CGMSS1-14S-2PS-B30
REGULATOR 1.8V 14A CU CASE HRZ datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 18MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM C 12V datasheet.pdf