Amphenol Industrial AIBC1FC16-10SS
AIBC1FC16-10SS picture photo
Mfg. Part Number
AIBC1FC16-10SS
Brief Description
ACB 3C 3#12 SKT RECP LINE
Datasheet Download
AIBC1FC16-10SS.pdf
Availability of AIBC1FC16-10SS
QUANTITY
AIBC1FC16-10SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC1FC16-10SS
Internal Part NumberEIS-AIBC1FC16-10SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC1FC16-10SS
Related LinksAIBC1FC, AIBC1FC16-10SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC1FC16-10SS Details Description
Related parts for AIBC1FC16-10SS
SYSTEM ON MODULE LV OMAP3530 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIBER CBL ASSY ZINC IP67 40M datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 200MA 1.1 OHM datasheet.pdf