Amphenol Industrial AIBC2-24-28SS
AIBC2-24-28SS picture photo
Mfg. Part Number
AIBC2-24-28SS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 24C 24#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
AIBC2-24-28SS.pdf
Availability of AIBC2-24-28SS
QUANTITY
AIBC2-24-28SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC2-24-28SS
Internal Part NumberEIS-AIBC2-24-28SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC2-24-28SS
Related LinksAIBC2-, AIBC2-24-28SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC2-24-28SS Details Description
Related parts for AIBC2-24-28SS
RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH .100 SPACER BLK MOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE WHT 3.4V datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf