Amphenol Industrial AIBC6-18-10PC-B30
AIBC6-18-10PC-B30 picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6-18-10PC-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIBC6-18-10PC-B30.pdf
Availability of AIBC6-18-10PC-B30
QUANTITY
AIBC6-18-10PC-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6-18-10PC-B30
Internal Part NumberEIS-AIBC6-18-10PC-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6-18-10PC-B30
Related LinksAIBC6-18, AIBC6-18-10PC-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6-18-10PC-B30 Details Description
Related parts for AIBC6-18-10PC-B30
CONN HEADER VERT 22POS TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.6PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC REG BST 3.3V 1.5A SYNC 6TDFN datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 200MA 750 MOHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf