Amphenol Industrial AIBC6FA20-29SC-B30-025-L
AIBC6FA20-29SC-B30-025-L picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6FA20-29SC-B30-025-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 17C 17#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIBC6FA20-29SC-B30-025-L.pdf
Availability of AIBC6FA20-29SC-B30-025-L
QUANTITY
AIBC6FA20-29SC-B30-025-L Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6FA20-29SC-B30-025-L
Internal Part NumberEIS-AIBC6FA20-29SC-B30-025-L
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6FA20-29SC-B30-025-L
Related LinksAIBC6FA20-29, AIBC6FA20-29SC-B30-025-L Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6FA20-29SC-B30-025-L Details Description
Related parts for AIBC6FA20-29SC-B30-025-L
RES SMD 0.056 OHM 5% 1/4W 0402 datasheet.pdf
IC PROXIMITY DETECTORS 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.35A 5DSBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO247 0.250" datasheet.pdf