Amphenol Industrial AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC
AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 17C 17#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC.pdf
Availability of AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC
QUANTITY
AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC
Internal Part NumberEIS-AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC
Related LinksAIBC6FA20-29, AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC Details Description
Related parts for AIBC6FA20-29SC-B30-025-LC
IC TXRX RS232/485/EIA562 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG GREEN 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf