Amphenol Industrial AIBC6FA28-21PC-B30-L
AIBC6FA28-21PC-B30-L picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6FA28-21PC-B30-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 37C 37#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIBC6FA28-21PC-B30-L.pdf
Availability of AIBC6FA28-21PC-B30-L
QUANTITY
AIBC6FA28-21PC-B30-L Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6FA28-21PC-B30-L
Internal Part NumberEIS-AIBC6FA28-21PC-B30-L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6FA28-21PC-B30-L
Related LinksAIBC6FA28-, AIBC6FA28-21PC-B30-L Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6FA28-21PC-B30-L Details Description
Related parts for AIBC6FA28-21PC-B30-L
LID FOR M16 BOX datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 2.5MM datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V SMT /NAIL DR 30AU datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
STOP BLOCK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 15A datasheet.pdf
FAN 12VDC 22CFM 6.8W 40X28MM datasheet.pdf