Amphenol Industrial AIC12-10PG
AIC12-10PG picture photo
Mfg. Part Number
AIC12-10PG
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
ER CON 12 (10-12) PIN CRIMP GL
Datasheet Download
AIC12-10PG.pdf
Availability of AIC12-10PG
QUANTITY
AIC12-10PG Order Process
Ship out your order
Specifications of AIC12-10PG
Internal Part NumberEIS-AIC12-10PG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIC12-10PG
Related LinksAIC12, AIC12-10PG Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIC12-10PG Details Description
Related parts for AIC12-10PG
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SSO-4-1 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 445MA 1 OHM TH datasheet.pdf