Amphenol Industrial AIC8-10PG
AIC8-10PG picture photo
Mfg. Part Number
AIC8-10PG
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
ER CON 8 (10-12) PIN CRIMP B30
Datasheet Download
AIC8-10PG.pdf
Availability of AIC8-10PG
QUANTITY
AIC8-10PG Order Process
Ship out your order
Specifications of AIC8-10PG
Internal Part NumberEIS-AIC8-10PG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIC8-10PG
Related LinksAIC8, AIC8-10PG Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIC8-10PG Details Description
Related parts for AIC8-10PG
MOSFET N-CH 20V 60A DPAK datasheet.pdf
IC PMU CDMA W/CHARGER 49USMDXT datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT SMT CLIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf