Abracon Corporation AIMC-0402-22NJ-T
AIMC-0402-22NJ-T picture photo
Mfg. Part Number
AIMC-0402-22NJ-T
Brief Description
FIXED IND 22NH 300MA 850 MOHM
Datasheet Download
AIMC-0402-22NJ-T.pdf
Availability of AIMC-0402-22NJ-T
QUANTITY
AIMC-0402-22NJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIMC-0402-22NJ-T
Internal Part NumberEIS-AIMC-0402-22NJ-T
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)850 mOhm Max
Q @ Freq9 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIMC-0402-22NJ-T
Related LinksAIMC-040, AIMC-0402-22NJ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIMC-0402-22NJ-T Details Description
Related parts for AIMC-0402-22NJ-T
LED LIGHT BAR 8.89X3.81MM YELLOW datasheet.pdf
WELD CABLE 4AWG 600V BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 19.05MMX5.5M datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CTV 30C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
TV 128C 128#22D SKT PLUG datasheet.pdf
15000UF 10V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf