Abracon Corporation AIMC-0402-33NJ-T
AIMC-0402-33NJ-T picture photo
Mfg. Part Number
AIMC-0402-33NJ-T
Brief Description
FIXED IND 33NH 200MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
AIMC-0402-33NJ-T.pdf
Availability of AIMC-0402-33NJ-T
QUANTITY
AIMC-0402-33NJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIMC-0402-33NJ-T
Internal Part NumberEIS-AIMC-0402-33NJ-T
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq9 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIMC-0402-33NJ-T
Related LinksAIMC-040, AIMC-0402-33NJ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIMC-0402-33NJ-T Details Description
Related parts for AIMC-0402-33NJ-T
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
LED LIGHT BAR SGL 3.65X6.15MM RD datasheet.pdf
IGBT 600V 10A 60W TO220SM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W T18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf