Amphenol Industrial AIO-CSM25
AIO-CSM25 picture photo
Mfg. Part Number
AIO-CSM25
Manufacturer
Product Category
Cable and Cord Grips
Brief Description
CABLE GLAND NYLON M25 13-18MM
Datasheet Download
AIO-CSM25.pdf
Availability of AIO-CSM25
QUANTITY
AIO-CSM25 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIO-CSM25
Internal Part NumberEIS-AIO-CSM25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCable Glands
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable and Cord Grips
Series-
TypeCable Gland
Cable Diameter0.51" ~ 0.71" (13.0mm ~ 18.0mm)
Thread SizeM25x1.5
Conduit Hub Size-
Panel Hole Size-
MaterialNylon
IncludesPanel Nut, Sealing Nut
ColorBlack, Gray
Ingress ProtectionIP68 - Dust Tight, Waterproof
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIO-CSM25
Related LinksAIO-, AIO-CSM25 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIO-CSM25 Details Description
Related parts for AIO-CSM25
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 10-32 datasheet.pdf
PJ051/BANTAM PHONE PLUGS 48" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A FASTON datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
INDUCOM CRIMP FERRULE 85-98MM datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf