Abracon Corporation AISC-0603-R22J-T
AISC-0603-R22J-T picture photo
Mfg. Part Number
AISC-0603-R22J-T
Brief Description
FIXED IND 220NH 140MA 2.1 OHM
Datasheet Download
AISC-0603-R22J-T.pdf
Availability of AISC-0603-R22J-T
QUANTITY
AISC-0603-R22J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISC-0603-R22J-T
Internal Part NumberEIS-AISC-0603-R22J-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAISC-0603.pdfAISC-0603.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAISC-0603
Material - CoreCeramic
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.070" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISC-0603-R22J-T
Related LinksAISC-060, AISC-0603-R22J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISC-0603-R22J-T Details Description
Related parts for AISC-0603-R22J-T
VARISTOR 510V 22.5KA CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 4.375V NO PBR 10% SOT223 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
RES 1.50M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 30A IN LINE datasheet.pdf
LED XTE 462.5NM ROY BL 550MW SMD datasheet.pdf
RES 138.51 OHM 1/2W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf