Abracon Corporation AISC-0603HP-10NJ-T
AISC-0603HP-10NJ-T picture photo
Mfg. Part Number
AISC-0603HP-10NJ-T
Brief Description
FIXED IND 10NH 1.35A 60 MOHM SMD
Datasheet Download
AISC-0603HP-10NJ-T.pdf
Availability of AISC-0603HP-10NJ-T
QUANTITY
AISC-0603HP-10NJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISC-0603HP-10NJ-T
Internal Part NumberEIS-AISC-0603HP-10NJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAISC-0603HP.pdfAISC-0603HP.stp
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAISC-0603HP
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating1.35A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISC-0603HP-10NJ-T
Related LinksAISC-0603, AISC-0603HP-10NJ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISC-0603HP-10NJ-T Details Description
Related parts for AISC-0603HP-10NJ-T
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 202VWM 360VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES NETWORK 8 RES 25 OHM 9LBGA datasheet.pdf