Abracon Corporation AISC-1008-R047J-T
AISC-1008-R047J-T picture photo
Mfg. Part Number
AISC-1008-R047J-T
Brief Description
FIXED IND 47NH 1A 160 MOHM SMD
Datasheet Download
AISC-1008-R047J-T.pdf
Availability of AISC-1008-R047J-T
QUANTITY
AISC-1008-R047J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISC-1008-R047J-T
Internal Part NumberEIS-AISC-1008-R047J-T
Material - CoreCeramic
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant1.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.090" (2.29mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISC-1008-R047J-T
Related LinksAISC-100, AISC-1008-R047J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISC-1008-R047J-T Details Description
Related parts for AISC-1008-R047J-T
IDC CABLE - HSR60S/AE60G/HSR60S datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 100POS STR .05O" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.72NS 332CABGA datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 720MA 205 MOHM datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf