Amphenol Industrial AIT1A9767-22-12-22-14SS
AIT1A9767-22-12-22-14SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT1A9767-22-12-22-14SS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 19C 19#16 SKT RECP
Datasheet Download
AIT1A9767-22-12-22-14SS.pdf
Availability of AIT1A9767-22-12-22-14SS
QUANTITY
AIT1A9767-22-12-22-14SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT1A9767-22-12-22-14SS
Internal Part NumberEIS-AIT1A9767-22-12-22-14SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT1A9767-22-12-22-14SS
Related LinksAIT1A9767-2, AIT1A9767-22-12-22-14SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT1A9767-22-12-22-14SS Details Description
Related parts for AIT1A9767-22-12-22-14SS
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RND STNDOFF 6-32 STEATITE 2-1/2" datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
ADAPTER TARGET HEAD datasheet.pdf
CAP FILM 200UF 5% 400VDC SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
MOD IGBT 600V 150A SP2 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DIODE STD REC 1400V 50A DO5 datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf