Amphenol Industrial AIT1AA20-29SS
AIT1AA20-29SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT1AA20-29SS
Brief Description
ER 17C 17#16 SKT RECP
Datasheet Download
AIT1AA20-29SS.pdf
Availability of AIT1AA20-29SS
QUANTITY
AIT1AA20-29SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT1AA20-29SS
Internal Part NumberEIS-AIT1AA20-29SS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT1AA20-29SS
Related LinksAIT1AA, AIT1AA20-29SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT1AA20-29SS Details Description
Related parts for AIT1AA20-29SS
IC INTERFACE ENHANCED SER 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
ENCODER MECH ABSOL 8BIT datasheet.pdf
POT SLIDE 20K OHM .2W 45MM datasheet.pdf
TOOL ACCESSORY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
63/37 HX 3C 0.38MM 0.25KG .015" datasheet.pdf