Amphenol Industrial AIT1E18-9SS-025
AIT1E18-9SS-025 picture photo
Mfg. Part Number
AIT1E18-9SS-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 7C 5#16 2#12 SKT RECP
Datasheet Download
AIT1E18-9SS-025.pdf
Availability of AIT1E18-9SS-025
QUANTITY
AIT1E18-9SS-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT1E18-9SS-025
Internal Part NumberEIS-AIT1E18-9SS-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT1E18-9SS-025
Related LinksAIT1E18, AIT1E18-9SS-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT1E18-9SS-025 Details Description
Related parts for AIT1E18-9SS-025
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED ORA 12V WIRE datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 8PWRCLIP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 2.8KV datasheet.pdf