Amphenol Industrial AIT2-10SL-3SS
AIT2-10SL-3SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-10SL-3SS
Brief Description
ER 3C 3#16S SKT RECP
Datasheet Download
AIT2-10SL-3SS.pdf
Availability of AIT2-10SL-3SS
QUANTITY
AIT2-10SL-3SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-10SL-3SS
Internal Part NumberEIS-AIT2-10SL-3SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-10SL-3SS
Related LinksAIT2-1, AIT2-10SL-3SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-10SL-3SS Details Description
Related parts for AIT2-10SL-3SS
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 19MM datasheet.pdf