Amphenol Industrial AIT2-18-10SC-472
AIT2-18-10SC-472 picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-18-10SC-472
Brief Description
ER 4C 4#12 SKT RECP
Datasheet Download
AIT2-18-10SC-472.pdf
Availability of AIT2-18-10SC-472
QUANTITY
AIT2-18-10SC-472 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-18-10SC-472
Internal Part NumberEIS-AIT2-18-10SC-472
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-18-10SC-472
Related LinksAIT2-18-, AIT2-18-10SC-472 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-18-10SC-472 Details Description
Related parts for AIT2-18-10SC-472
CONN HEADER 12POS R/A 15GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .250 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
NSH5 RS232C CBL 3M 37 PIN CNCTR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf