Amphenol Industrial AIT2-20-21PS-023
AIT2-20-21PS-023 picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-20-21PS-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 9C 8#16 1#12 PIN RECP
Datasheet Download
AIT2-20-21PS-023.pdf
Availability of AIT2-20-21PS-023
QUANTITY
AIT2-20-21PS-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-20-21PS-023
Internal Part NumberEIS-AIT2-20-21PS-023
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-20-21PS-023
Related LinksAIT2-20-, AIT2-20-21PS-023 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-20-21PS-023 Details Description
Related parts for AIT2-20-21PS-023
RES 634 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC 16BIT ADC CONVERTER 32-TQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 7.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES 715K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf